ABD’de istifa depremi

Biles ve Raisman gibi şampiyon sporcuların istismara uğradıklarını ancak federasyondan destek göremediklerini açıklamalarından sonra istifalar peş peşe geldi. ABD Jimnastik Federasyonu Başkanı ve 2 yönetici görevi bıraktı

ABD’de istifa depremi
ABD Jimnastik Federasyonu, istismar skandalında olimpiyat madalyalı mevcut sporcuların art arda yaptığı sert açıklama ve itiraflarıyla derinden sarsılmıştı. Sporcu demeçleri sonrası zor duruma düşen ve sporcularına tacizi bilmelerine karşın destek vermediği ortaya çıkan ABD Jimnastik Federasyonu'nda üst düzey görevleri bulunan başkan Paul Parilla, asbaşkan Jay Binder ve sayman Bitsy Kelley istifa etti. Federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklamada bu istifaların soruşturmanın önünü açacağından dolayı duyulan memnuniyet de dile getirildi. Direktör Kerry Perry ise pozisyonunda devam edecek ve soruşturmaya yön verecek.

140 KADIN 'TACİZE UĞRADIM' DEDİ
Bugüne dek aralarında yıldız jimnastikçilerin de yer aldığı 140'tan fazla kadın ABD Jimnastik Milli Takımı'nın eski doktoru Larry Nassar'ın kendilerini taciz ettiğini ifade etti. Özellikle Aly Raisman'ın geçen hafta düzenlediği basın toplantısı ve federasyona dair suçlamaları büyük ses getirmişti.
BİZE ULAŞIN