Onun da artık bir Grand Slam’i var

Avustralya Açık finalinde Simona Halep’i deviren Danimarkalı, kariyerinin ilk Grand Slam zaferini elde etti

Onun da artık bir Grand Slam’i var
Avustralya Açık'ta tek kadınlar finali nefesleri kesti. Kariyerlerinin üçüncü finaline çıkan Dünya 1 numarası Simona Halep ve 2 numarası Caroline Wozniacki arasındaki mücadele 2 saat 49 dakika sürdü ve gülen Wozniacki oldu.
1.SET: İlk sete servis kırarak giren Wozniacki 3-0 öne geçti. İlk servisinde %87'lik bir oran yakalayan Wozniacki 5-3'te set için servis attı ama Halep bırakmadı. Tie break'te 7-2'yi bulan Wozniacki 1 adım öne geçti.
2.SET: 8. oyuna kadar servis kırmayı başaran olmadı. Sıcaktan tansiyonu düşen Halep sağlık molasının ardından Wozniacki'nin servisini kırdı ve 6-3 ile durumu 1-1 yaptı.
3.SET: Sıcak nedeniyle 10 dakikalık molanın ardından başlayan sete Wozniacki, servis kırarak girdi. Ancak 3-3'ü bulan Halep, 7'nci oyunda bir kez daha servisini kırarak 4-3 öne geçti. Sağlık molası alan Wozniacki fırtına gibi geri döndü ve üst üste 3 oyun alarak kariyerinin ilk Grand Slam zaferini kazandı.

6
Wozniacki bugün açıklanacak Dünya sıralamasında yeni 1 numara olacak. Danimarkalı raket böylece 6 yıl sonra zirveye geri dönecek.
BİZE ULAŞIN