Federer: 20 benim için hayal gibiydi

Avustralya Açık’ta kariyerinin 20’nci Grand Slam’ini kazanan İsviçreli raket, “Dürüst olmam gerekirse bu bana hiç olası gelmemişti” dedi

Federer: 20 benim için hayal gibiydi

Roger Federer 20'nci Grand Slam şampiyonluğunun keyfini yaşarken, ilginç itiraflarda da bulundu. Bütün tenisseverler Federer'in bu sayıyı arttırıp, arttıramayacağını tartışırken İsviçreli raket, "Dürüst olmam gerekiyorsa 20 şampiyonluğu hiçbir zaman olası olarak görmedik. Çok uzak bir rakamdı. Bu sayılar gerçek gibi değildi. İnanılmaz. Ama şimdi 20'de de kalsam üzülmem, çok mutlu olurum. İnanılmaz bir andı benim için" şeklinde konuştu. 12 ayda 3 Grand Slam kazandığına vurgu yapan Federer, "Kendime inanamıyorum. Eğer iyi bir program yapıp, oynamaya böyle aç kalırsam daha güzel şeyler de olabilir" diyerek, adeta 21'inci şampiyonluğun sinyalini verdi. Federer gelecek yıl Avustralya'da bir kez daha şampiyon olup, unvanını korumak istediğini de sözlerine ekledi.

PUAN FARKINI 155'E İNDİRDİ!
Federer dün açıklanan yeni dünya sıralamasında 2'nciliğini korudu ve lider Nadal ile arasındaki puan farkını 155'e kadar indirdi. Nadal'ın 9.760, Federer'in ise 9.605 puanı bulunuyor.

YAŞLANMAYAN ŞAMPİYONLAR
36 yaşında Grand Slam kazanan Federer tek değil. İşte yaşlanmayan şampiyonlardan küçük bir liste:

Jack Nicklaus: Altın Ayı lakaplı Nicklaus, 1986'da Augusta Masters'ı 46 yaşında kazanıp golf tarihine geçmişti. Nicklaus hala bir masters kazanmış en yaşlı golfçü.

Martina Navratilova: Efsane tenisçi Navratilova, karışık çiftlerde Bob Bryan'la birlikte 2006'da ABD Açık'ı kazandığında 50. yaş gününü kutluyordu.

Bernard Hopkins: 2010 yılında hafif ağır siklette Jean Pascal'ı devirdiğinde 46 yaşında olan Hopkins, hala boks tarihinin en yaşlı dünya şampiyonu unvanına sahip. Hopkins'in 49 yaşına dek başka şampiyonlukları da vardı.

Roger Milla :Kariyeri uzun süren çok sayıda futbolcu oldu ama Kamerunlu Milla, 42 yaşında gittiği 1994 Dünya Kupası'nda gol atarak adını tarihe kazımayı bildi.

BİZE ULAŞIN