AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel:

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti olarak milletten mesajı aldıklarını ve bu dönemi yeni Türkiye’nin oluşabilmesi için bir doğum sancısı olarak nitelendirdiklerini ifade etti.
7 Haziran Genel Seçimleri’nde Tekirdağ’da AK Parti’den milletvekili seçilen Mustafa Yel ve Ayşe Doğan mazbatasını aldı. Tekirdağ Adliyesi’nde düzenlenen mazbata törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Ayşe Doğan, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel ve çok sayıda partili katıldı.
Tekirdağ İl Seçim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kıvrak ve Tekirdağ İl Seçim Kurulu Üyesi Naci Ergin’den mazbatasını alan Mustafa Yel, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 7 Haziran seçimlerinin galibinin AK Parti olduğunu belirten Yel, “Biz milletimizin iradesine her zaman olduğu gibi saygılıyız. Bu konuda daha nasıl bu millet bizi tek başımıza iktidara getirdiyse bu sefer de verdiği oylarla bir koalisyon hükümetinin kurulmasını arzuladığını gösterdi. Bu bakımdan biz parti olarak sorumluluktan hiçbir şekilde kaçmadık. Bundan sonra da kaçmayacağız. İçerisinde AK Parti’nin olmadığı herhangi bir hükümetin de bu ülkeyi yönetemeyeceğini düşünüyoruz. Bu bakımdan dün Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında yapmış olduğumuz toplantıda kendisinin de ifade ettiği gibi AK Parti yine bu seçimin aslında galibidir. Her ne kadar oy oranımız düşse de galibidir. Ancak Türkiye’de ve dış çevrelerde görüyoruz ki, en az oy alanı seçimi kazanmış gibi göstermeye çalışılan bir durum var. İşte biz buna karşı bir mücadele veriyoruz” diye konuştu.
“AK PARTİ EN YAKIN RAKİBİNDEN YÜZDE 16 FAZLA OY ALDI”
AK Parti’nin en yakın rakibinden yüzde 16 oy fazla aldığını belirten Yel, “Yine milletin iradesini teşekkül ettiği ve Türkiye’nin her yerinden oy alabilmiş olan yine AK Partidir. Bu bakımdan biz sorumluluklarımızdan hiçbir şekilde kaçmadan yine milletimizin bizlere vermiş olduğu görevin bilinci içerisinde bu aziz milleti hükümetsiz asla bırakmadan yolumuza devam edeceğiz. İnşallah bugüne yaklaşık olarak 13 yıldan beri iktidarımız döneminde yapmış olduğumuz Türkiye’yi kalkınma hamlesini bundan sonraki iktidarımızda da yaşatmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE AK PARTİ MESAJI ALDI”
7 Haziran seçimlerinde milletin AK Parti’ye verdiği mesajı aldıklarını ifade eden Mustafa Yel, “Vatandaşın bizlere neler demek istediğini aldık. Bu konuda yeni Türkiye’nin oluşabilmesi için sancılı bir dönem ve bunu da biz doğum sancısı olarak nitelendiriyoruz. Bu doğum sancısının sonucunda da inşallah yeniden Türkiye’de bir oluşum olacak ve AK Parti’nin milletimize bu güne kadar kazandırmış olduğu hem yatırım hamleleri hem de temel hak ve özgürlüklerin her türlü kazanımların artarak kazanabileceği bir yeni Türkiye kurulacak. Biz Tekirdağ milletvekili olarak da azimle kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN