Malkaralıların ’Yol İsyanı

Malkaralıların ’Yol İsyanı
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde vatandaşlar, Hayrabolu ve Tekirdağ istikametine giden bozuk yolların yıllardır yapılmamasına tepki gösterdi. Bölge halkı, Büyükşehir’den yolun yapılmasını talep etti.
İshakça, Karaidemir, Evrenbey, Kırıkali Yörük, Karamurat, İbribey, Kermeyan, Hacısungur, Soylu ve Yörgüç’ten Malkara’ya ulaşım sağlamak için köy yollarını kullanan vatandaşlar, bozuk yollara isyan etti. Tahribata uğramış yollarda gitmek istemeyen sürücüler, çukurlara girmemek için kazaya davetiye çıkartıyor. Çukurdan kaçamayan araçlar, soluğu oto tamircisinde alıyor.
Civarda oturan bir vatandaş, "Yıllardır burada yol sorunu yaşıyoruz. Kimse gelip burasıyla ilgilenmedi. Bu yollar ne zaman yapılacak? Kimse gelip bakmıyor. Yama yapmakla da bu iş olmaz. Arabaların karterleri dağıldı. Verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz" dedi.
Yoldan geçen bir sürücü ise yolların çok kötü olduğunu belirterek, "Arabalarda amortisör kalmadı. Yollar adeta köstebek yuvasını andırıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN