Gezginler Trakya’da

Gezginler Trakya’da
Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Bölgesi’nin tanıtımı çalışmaları kapsamında bu kez Gezginler’i ağırlıyor. Gezi boyunca katılımcılar Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nin değerlerini deneyimleyerek tanıma fırsatı bulacak.
Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen 27 gezginin Trakya gezisi, TRAKYAKA tarafından desteklenen Trakya Bağ Rotası turu ile başladı. Marmara Ereğlisi’nde bulunan Şato Nuzun tesislerini gezen katılımcılar Bölgenin eno-turizm destinasyonları hakkında bilgi sahibi oldu. Turun ilk günü katılımcılar Şarköy Uçmakdere’de yamaç paraşütü deneyimini de yaşadı.
Programın ikinci yarısı Trakya Kalkınma Ajansı ziyaretiyle devam etti. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile bir araya gelen gezi grubu, Genel Sekreter Şahin’e program dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgenin tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerlerini tanıtmak amacıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Şahin, "Ajansımız, bölgemizin sosyo-ekonomik kalkınması için farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalarımızın bir ayağını da bölgemizin turizm potansiyelinin farklı hedef kitlelerce bilinirliğinin artırılması oluşturuyor. Bu kapsamda sizleri bölgemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Dört gün boyunca sürecek gezimizin keyifli ve bölgemizin tanıtımı açısından faydalı olmasını diliyorum" dedi.
Tekirdağ Karacakılavuz’da yenilen iftar yemeğinde yöresel lezzetleri tadan katılımcılar, Karacakılavuz Dokumaları’nın yapılışını yerinde görme fırsatı buldu. Dört gün boyunca sürecek gezinin ilk günü Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunu Ekibi’nin gösterileriyle son buldu.
BİZE ULAŞIN