Herkes Hurma Yesin Diye Zam Yok

Herkes Hurma Yesin Diye Zam Yok
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde halk pazarlarında yıllardır esnaflık yapan Öz Malatyalılar Kuruyemişçisi Hüseyin Uçar, Ramazan Ayı’nın bereket, bolluk, iyilik ve dayanışma ayı olması dolayısıyla hurma fiyatlarına zam yapmadıklarını söyledi.
Hüseyin Uçar, "Ramazan ayı çok kutsal bir aydır. 11 ayın sultanıdır. Bu mübarek ayda bizlerin de vatandaşlarımıza biraz katkımız olmasını istedik ve hurma fiyatlarına zam yapmadık. Çok cüzi bir karla satışını yapıyoruz. Amacımız bu Ramazanda’da herkes bu kutsal ve şifalı meyve ile orucunu açsın istiyoruz. Bizim sattığımız hurma cinslerinin kilogramı yerine göre bir çok yerde iki üç kat fiyatlarla satılıyor ve bu da bizi üzüyor. Oysa biz de azda olsa para kazanıyoruz. Allah bereket versin. Ama fazla bir karla satmak dinimize göre de haram. Aynı zamanda kişi bir kez alışveriş yapar ve bir daha gelmez. Önemli olan müşteriyi de kollamak ve güvenini sağlamak. Bizler yıllardır çizgimizi koruduk ve koruyoruz. Biz müşterimizden müşterimiz bizden memnun. Eğer bu karşılıklı memnuniyeti oluşturamazsanız o zaman ayakta duramazsınız. Bu nedenle bu ramazan ayında da herkesin hurma yemesini sağlamak için çok uygun fiyatlarla hurma satıyoruz" dedi.
Hurma çeşitlerine göre kilogram fiyatları şöyle: Medine ve Tunus hurması 12, Cezayir ve Bağdat hurması 8, İran hurması 5, Kudüs hurması 27 lira.
BİZE ULAŞIN