10 Yıllık Damga Süresi Dolmuş Sayaçlar Değiştiriliyor

10 Yıllık Damga Süresi Dolmuş Sayaçlar Değiştiriliyor
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), faaliyet alanında bulunan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri genelinde 10 yılık damga süresi dolmuş sayaçları ücretsiz olarak değiştiriyor.
Müşterilerine elektrik enerjisini, yeterli, kaliteli ve sürekli şekilde vermeyi amaçlayan TREDAŞ, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmaları arasında müşterilere ait elektrik sayaçları hizmetleri de yer alan TREDAŞ, sayaçların işletme ve bakımlarını 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereğince yapıyor.
Bu doğrultuda, TREDAŞ’ın faaliyet alanında bulunan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri genelinde 10 yılık damga süresi dolmuş sayaçların değiştirilmesine başlandı. Çalışma kapsamında damga yılı 2005 yılı ve öncesine ait sayaçlar değiştiriliyor.
SAYAÇ DEĞİŞİMLERİ ÜCRETSİZ YAPILMAKTADIR
TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, damga süresi dolmuş mekanik veya dijital sayaçların TREDAŞ’ın yüklenici personelleri tarafından değiştirildiği, gerek sayaç değişimi sırasında gerek daha sonra işlem için müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmeyeceği belirtildi.
Açıklamada, müşterilerin şüpheli bir durumla karşılaşmaları halinde, ALO 186 çağrı merkezi ve bağlı bulundukları TREDAŞ işletmelerine ihbarda bulunabileceği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN