Çerkezköy’ün Eski Müftüsü Hayatını Kaybetti

Çerkezköy’ün Eski Müftüsü Hayatını Kaybetti
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinin eski müftülerinden 82 yaşındaki Musa Doğruer, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
1958 ile 1988 yılları arasında 30 yıl Çerkezköy Müftülüğü yapan ve emekli olduktan sonrada yaşamını Çerkezköy’de sürdüren emekli müftü Doğruer’in beyninde geçirdiği yüksek tansiyon hastalığı nedeniyle damar tıkanıklığı oluştu. 35 gün süreyle özel bir hastanede tedavi gören Doğruer, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Doğruer için Osmanlı Camii’nde düzenlenen cenaze namazına Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, CHP Çerkezköy İlçe Genel Sekreteri Hüseyin Ülger, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak ile birlikte yaklaşık bin 500 kişi katıldı.
Cenaze namazı için caminin avlusu küçük gelince cenazeye gelenler Atatürk Bulvarı üzerinde saf tuttu. Musa Doğruer’in cenazesi ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından İstasyon Mezarlığına toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN