Tellcom ve Superonline güçlerini birleştirdi

Turkcell Grup Şirketleri'nden Tellcom ve Superonline'nın birleştiği bildirildi.

Salı 05.05.2009 16:46
Güncelleme: Salı 12.05.2009 21:20
ABONE OL
Superonline'dan yapılan yazılı açıklamada, kendi fiber optik altyapısına sahip telekom operatörü Tellcom ve internet dağıtıcısı Superonline'nın, 1 Mayıs 2009 tarihinde birleştiği belirtildi.

Yoluna Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş. olarak Superonline markası ile devam edecek şirketin, tüketicilere, yeni iletişim teknolojilerini sunarak hayatlarını kolaylaştırmayı, yaşamlarına hız ve değer katmayı, kurumsal ve bireysel kullanıcılarının ilk tercihi olmayı hedeflediği vurgulandı. Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, birleşmeyle ilgili olarak şunları kaydetti:

''Turkcell Grup bünyesinde faaliyet gösteren iki şirketimizin birleşmesi ile Superonline'ın sahip olduğu gelişmiş ürün ve servislerini Tellcom'un güçlü altyapısına entegre ederek yolumuza daha da güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Superonline'ı rakiplerinden ayıran en önemli nokta, kendi fiber optik altyapısını kurmak üzere yaptığı yatırımlar. Bu yatırımlarla sektörün gelişmesinde ve ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynuyoruz. Yerleşik operatörün iletişim omurgasına güvenilir bir alternatif oluşturmaya devam edeceğiz.''

Superonline Müşteri Hizmetleri 444 222 0 numarasından hizmet verirken, şirketin web adresi de www.superonline.net olarak yenilendi.