Turkcell, 3N'ye 1 milyon talep topladı, ADSL'e rakip oldu

3N hizmeti için 1 milyon ön talep toplayan Turkcell, evlerde işyerlerinde kullanılan ADSL hizmetine rakip olacak 3N mobil internet tarifelerini açıkladı. Yeni tarifeye göre 1 GB kotalı 3N internet 29 TL olacak

Turkcell 81 ilde 3N hizmeti vermeye başlıyor. 100 MB kotalı için 9.38 TL, 1GB giriş paketi için 29 TL alacak. 24 ay kontrat yapanlara ücretsiz USB modem ve ilk üç ay 19 TL ödeniyor. Turkcell 3N hizmeti için 15 içinde 1 milyon talep topladı. Özellikle zamanının çoğunu ev dışında geçiren internet kullanıcılarına ADSL fiyatlarına rakip data paketi teklifleri sunuyor. Turkcell'in ürün ve hizmetlerini tanıttığı toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv lisans dahil 2.1 milyar TL yatırım yaptıklarının altını çizdi. Ciliv, "GSM de ektiğimizi biçtik. Yatırımlarımızın karşılığını aldık. Daha fazla yatırımı biz yaptık. 81 il merkezinde kapsama alanına aldık. Ne ekersen onu biçersin sözüne inanıyoruz" diye konuştu. Ciliv, hazırladıkları tarifelerle mobil hızlı internet erişim ücretlerinde yüzde 50'e varan indirim yaptıklarını sözlerine ekledi.

'WIFI ANKESÖRLÜ TELEFON GİBİ'
Turkcell'in mini dizüstü bilgisayar satışını Batman'a yaptığını açıklayan Ciliv, ADSL'ye rakip olup olmadıkları ve TTNET'in WiFi hizmetini kullanmayacaklarına ilişkin soruya, "Biz interneti insanların bulunduğu yere taşıyoruz. Bu bambaşka konfor sunuyor. WiFi ankesörlü telefon gibi. Sizi bulunduğunuz mekana bağlıyor. Biz insanların isteği kafeden restorandan şehirden internete bağlanmasını sağlayacak teklif sunuyoruz. Ayrıca Superonline ile havalimanı gibi merkezlerde ücretsiz internet erişim hizmeti sunuyoruz" şeklinde yanıtladı. Ciliv şebekeleri ortak kullanıp kullanmayacaklarına ilişkin soruya da "Biz kuleleri ve şebekeyi ortak kullanmak için daha önce teklif sunduk. Biz de Türkiye'nin kaynaklarını israf etmek istemiyoruz" yanıtını verdi.

İşitme engelliye görüntülü çağrı
SÜREYYA Ciliv hayatları değişeceklerin başında işitme engelliler geldiğini belirterek, "Görüntülü çağrı merkezini arayacak. Dertlerini anlatacak. 350 bin üzerinde işitme engelle vatandaşa çağrı merkezi hizmetini ücretsiz verecek. Garanti Bakası İşbankası ve Akbank'ın çağrı merkezlerine görüntülü telefon servisini kendi çağrı merkezlerinde sunmaya başlayacaklar" diye konuştu.

1 milyon saat görüntülü alo
15 gün içinde 1 milyon talep aldıklarını belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, "1 milyon başvuru ile ilk 1 milyon saat görüntülü konuşmayı müşterilerimize armağan etmiş olduk. Yüzde 5 KDV ödeyerek alabilecekleri 3N data kontürlerini de sunuyoruz. Turkcell mobil TV haberleri izleme şansı olacak. Bunun dışında LİG TV'nin mobil paketleri de izlenebilecek" diye konuştu.

Yazlığa giderken internet cepte

LALE Develioğlu herhangi bir kafe veya yazlık evlerden internete bağlanmayı sağlayacak ürünleri hizmetlerle paketleyip sunacaklarını söyledi. Develioğlu sözlerine şöyle devam etti: "VINN adını verdiğimiz USB modemleri, data paketleriyle birlikte 24 ay kontratlı olarak kullanmalarını sağlıyoruz. Dünya ile aynı zamanda 21 Megabit hıza sahip USB modemi Türkiye'de de satışa sunacağız."

BİZE ULAŞIN