Yıldırım: 3N'de tarifeler kafa karıştırmayacak

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, yarın resmen başlayacak olan üçüncü nesil (3N) cep telefonu uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "faturalar kafa karıştırmayacak, tarifeler aynı olacak" dedi. Yıldırım, SABAH'a yaptığı açıklamada sektöre ve abonelere önemli mesajlar gönderdi. 3N'de eğlence sektörünün öne çıkacağını belirten Yıldırım, 3N'yi, "Yeni mobil haberleşme, yeni bir açılım, yeni bir etap, yeni bir yaşa" olarak nitelendirdi. 3N'nin yalnızca görüntülü konuşma anlamına gelmediğini vurgulayan Yıldırım, "Yeni katma değerli hizmetler gelecek. Hızlı internet erişimi sağlayacak. İnteraktif iletişim ortamı kuracak" diye konuştu. Yıldırım, 3N'le ilgili olarak sektöre ve abonelere yönelik şu uyarılarda bulundu:
İçerik, toplumsal kitleleri rahatsız edecek (örneğin porno gibi) hale dönüşürse bazı önlemler almamız gerekebilir. Herkesin bu konuda dikkatli olması gerekir.
3N'de, görüntülü konuşmada faturular kafa karışytırmayacak, tarifeler aynı olacak. Ancak, 'Hadi şu videoyu da indireyim, hadi bu videoyu da indireyim, hadi şu veriye de ulaşalım' derken faturalar şişebilir.
Görüntülü telefonun çapkınlar için marjinal olumsuzluğu olabilir.
BİZE ULAŞIN