Telekom ev telefonunu cebe soktu, 8 kuruşa konuşturacak

Türk Telekom, ev telefonunu sokağa çıkardı. Cep telefonlarına yüklenecek bir programla internetten konuşma yaptıracak olan Telekom faturayı da ev ya da iş telefonuna yansıtacak

Ev ve iş telefonunu daha çok kullandırmak isteyen Türk Telekom, grup şirketi Argela'nın geliştirdiği Wirofon internet telefonu hizmetini kullanıma sunuyor. Ev veya iş telefonunun tarifesi üzerinden yurtdışında konuşma yapılıyor. Hem kurumsal hem bireysel abonelerin kullanacağı hizmet için, WiFi özelliği olan cep telefonları veya bilgisayarlar kullanılabiliyor. 3 kişi aynı anda hesabı kullanabiliyor, bu sırada kayıtlı telefon da meşgul çalmıyor. Normalde sadece hattın üstüne fatura yazılıyor. Yıl sonuna kadar hiçbir ücret gerektirmeyen Wirofon servisini kullanmak için 6606 numaraya kısa mesaj göndermek yeterli.

GSM ARAMANIN DAKİKASI 9 KRŞ
Wirofon ile Almanya'dan yapılan görüşmenin dakikası 8 kuruş iken, normal sabit telefondan aynı görüşmenin dakikası 3.8 TL oluyor. Wirofon basın toplantısında konuşan Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, cep telefonunun çıktığı yıllarda sabit telefonun yerini alacağı konuşulurken, bugün bu tekno lojiyle mobil telefonun yerini sabit telefonun alacağının görüldüğünü söyledi. Doany, Wirofon ile kendi ev ya da iş müşterilerini değil, mobil cihazı olanları hedeflediklerini kaydetti. Wirofon'un bir ayda 21 bin kullanıcıya ulaştığını aktaran Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, ortalama kullanımın 90 dakika olduğunu belirtti. Sistemin 100'ün üzerinde ülkeden kullanıldığını belirten Demircan, "GSM yönüne aramaların dakikası 9 kuruşa geliyor. Mobilde en ucuz tarife bile 9 kuruştan pahalı" dedi.

BİZE ULAŞIN