Ramazan Bayramı tebriği internette daha ucuz

Bayram kutlamaları için telefon mesajlarını veya konuşmayı tercih edenler için internet telefonu en ucuz alternatif. Bilgisayardan bilgisayara ise bedava...

Pazar 20.09.2009
Güncelleme: Pazar 20.09.2009
ABONE OL
Yurtdışı ve yurt içi telefon trafiği bayram nedeniyle artıyor. Skype ve Türk Telekom Wirofon gibi internet servisleri bedava ya da çok düşük fiyatlarla konuşma olanağı sunuyor. Superonline, Milenicom, Turknet gibi alternatif operatörler de bayram kampanyaları yapıyor. Yine MSN ve gmail gibi elektronik posta servislerinin de bilgisayar üstünden bayram mesajlarını ücretsiz yapma şansı sunuyor.

İNTERNET RAKİPSİZ
İnternet telefonunu kullanmak için bilgisayara veya internete kablosuz ağla bağlanan telefona ihtiyaç duyuluyor. Bu özel telefonlar bilgisayar üstünden özel yazılımla kulaklık, mikrofon ve kamera ile kullanılıyor. Skype kullanıcıları, Skype Kredilerini kullanarak dünyanın her yerinden Türkiye'deki mobil hatları dakikası 0.324 TL'den sabit hatları ise dakikası 0.060 TL'den, Almanya ve Amerika'daki sabit hatları ise dakikası sadece 0.042 TL'den arayabilecek. Skype Ramazan Ayı boyunca yaptığı kampanyaları bayramda da kullandırıyor. Türk Telekom'un Wirofon hizmeti özellikle bayramı yurtdışında geçirecekler için daha uygun. Cepten veya bilgisayar üstünden dünyanın her yeriyle görüşme yapılıyor. Fatura tanımlı ev telefonuna yansıyor.