Electro World 50 bin euro isim hakkıyla Türkiye'ye yayılacak

Türkiye'de 10 mağazaya sahip olan teknoloji perakende zinciri Electro World 50 bin euro isim hakkı ile girilen özel bayi kanalı ile müşteriye yakınlaşacak

Teknoloji perakerde zincirleri arasında yer alan Electro World özel bayilik (franchise) yöntemiyle Türkiye'de yaygınlaşmaya çalışacak. Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek, Electro World olarak elektronik perakende sektöründe franchise operasyonunu başlattıklarını söyledi. Özbek, 2009 yılı sonuçlarını ve 2010 yılı faaliyetlerini paylaşmak üzere düzenledikleri toplantıda, Electro World olarak elektronik perakende sektöründe franchise operasyonunu başlattıklarını, global deneyimlerini yerel girişimcinin gücüyle birleştireceklerini bildirdi. Türkiye'de Dixons International Group (DSGi), Esas Holding ve ODESA ortaklığı ile faaliyet gösteren Electro World olarak, franchise ile büyüme kararının ilk adımını Sakarya'da attıklarının altını çizen Özbek, 12'inci mağazalarını Sakarya'da bulunan yerel girişimci Bünyamin Müftüoğlu ile çok kısa bir süre içerisinde açacaklarını dile getirdi.

İLK ÖRNEK SAKARYA'DA
Özbek,bundan sonra Electro World'ün, Türkiye'nin dört bir yanında aynı format mağazalarla tüketicileri ile buluşacağını belirterek, bu formatı ise ürün, stok ve lojistik yönetiminden IT yatırımlarına, pazarlama faaliyetinden insan kaynakları politikalarına kadar tüm standartları merkezden sunacaklarını ifade etti.

İSİM HAKKI 50 BİN EURO
Bu operasyonda en önemli noktalardan birinin girişimcinin işletme sermayesini düşürmek olduğunun altını çizen Özbek, franchise mağaza sahibinin bir ürüne nakit bağlamadan ürün sevkıyatını oluşturdukları ortak satın alma platformundan gerçekleştirebileceğini belirtti. Electro World franchise mağazası için marka bedelinin 50 bin euro olduğunu dile getirdi.

BİZE ULAŞIN