Akıllı telefon temassız ödüyor

Mikro SD kart kullanan akıllı telefonlar Visa Codesure teknolojisi ile hızlı ödeme için çözüm oluyor. Devler ilk adımı attı

  1. Haberler
  2. Teknoloji
Cuma 17.12.2010 ABONE OL
Tüketiciler Avrupa'da temassız ödemeleri kabul eden binlerce satış noktasında, kartlarını bir temassız okuyucusuna yaklaştırarak satış noktasında düşük tutarlı günlük alışverişlerini PIN kodu girme zorunluluğu olmadan yapabilecek. Ticari kullanıma yönelik ilk mobil temassız ödeme çözümünün, önde gelen akıllı telefonlarda kullanımı ile Visa CodeSure özellikli kart ve kimlik doğrulama çözümünün temassız ödemelere uygun versiyonu tanıtıldı. Visa Europe Türkiye Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, Visa Europe olarak, son bir yılda Avrupa'da ve dünyada birçok ilki Türkiye'de hayata geçirdiklerini belirterek, Ağustos ayında da MikroSD'nin geniş ölçekli pilot çalışması Avrupa'da ilk kez Türkiye'de yapıldığını vurguladı.

Telefonlar hazır
BlackBerry BoldTM ve BlackBerry TourTM, iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G ve Android tabanlı Samsung GalaxyS i9000 ile Samsung Vibrant teknolojiyi kullanan ilk akıllı telefon modelleri oldu.

BUGÜN NELER OLDU