South Park, RPG oyunu oluyor

Şimdiye kadar yapılan "tırt" South Park oyunlarını unutun. Bu sefer işe THQ ve Obsidian el atmış. Oyun ciddi.

  1. Haberler
  2. Teknoloji
Pazartesi 05.12.2011 17:29 ABONE OL

Animasyon deyince bazımızın aklına Amerikan animasyonları (Family Guy, South Park, Simpsons gibi), bazımızın aklına da Japon animeleri (Naruto, Bleach, Pokemon gibi) geliyor. Ben daha çok Amerikan animasyonlarını seven taraftayım. Aralarında en beğendiğim de tartışmasız South Park. Bu yüzden de açıkçası bir South Park oyunu oynamak isterim.

Şimdiye kadar oynadığım hiç bir "filmin oyunu" ya da izlediğim "oyunun filmi" hoşuma gitmedi, bu yüzden ön yargılıyım. Fakat Souyh Park: The Game'in yapımcılığını THQ ve Obisidian üstlenmiş.

THQ markasıyla piyasaya sürülen oyunlar arasında Broken Sword serisi (ki favori adventure serimdir), Company of Heroes, Juiced serisi, Warhammer 40.000 serisi bulunuyor. Ayrıca THQ oyunları arasında Ratatouille, SpongeBob Squarepants, The Simpsons'ın oyunları da bulunuyor.

Obsidian ise oyunun geliştiricisi olacak. Onların yaptıkları oyunların arasında ise Star Wars: KOTOR, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas var. Sadece bu 3 oyun bile RPG konusunda ne seviyede olduklarını rahatlıkla bizlere anlatabilir.

2012'nin üçüncü çeyreğinde piyasada olması beklenen oyunu bizler de merakla bekliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU