Apple'ın son numarası

Dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor. Apple, Steve Jobs'un söylediklerinin aksine 7 inçlik iPad planlıyor.

  1. Haberler
  2. Teknoloji
Cuma 23.12.2011 16:54 ABONE OL
Steve Jobs, ölmeden önce 7 inçlik bir iPad üretmeyi düşünmediklerini, çünkü ürünlerini üretirken göz önünde bulundurdukları kriterlerden birinin "ucuzluk" olmadığını söylemişti. Öncelikli hedeflerinin kullanıcıları memnun etmek, piyasadaki en iyi tecrübeyi yaşatmak olduğunu belirtmişti. Fakat bir süredir 7.85 inçlik bir iPad ya da iPad mini'nin ayak sesleri geliyor.

Amazon'un ucuz, 7 inçlik tableti Kindle Fire'ın başarısından sonra Apple'ın 7 inçlik tablet pazarında da bir oyuncu olmayı planladığı düşünülüyor. Amazon Kindle Fire, satışa çıktıktan sonra üç hafta içerisinde 3 milyon adet satılmıştı.

Çin'deki kaynaklar Apple'ın 7.85 inçlik ekran siparişi verdiğini belirtiyor. Bu ekranın tek açıklaması da iPad mini ya da adı ne olacaksa bir 7.85 inçlik tablet olabilir.

2012 yılında piyasaya çıkması beklenen bir iPad var. iPad 3 olarak düşünüyorduk bu modeli, fakat Çinli tedarikçilerin söylediklerine göre bu ürün iPad 3 değil, iPad mini olabilir. Daha önce iPhone 5 yerine iPhone 4S'i piyasaya sunarak hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Apple, iPad 3 bekleyenlere de iPad mini sürprizi yapar mı dersiniz?

BUGÜN NELER OLDU