Sosyal video doğuma hazır

Sosyal ağlarda ortak video üretimini ve paylaşımını kolaylaştıran Vid uygulamaının mimarı Veysel Berk ABD’li yatırımcıların dikkatini çekip 1 miyon dolar yatırım aldı.

Sosyal ağlarda video paylaşım çılgınlığı artarken Türk girişimci Veysel Berk Vid! uygulaması ile yatırımcıların dikkatlerini üzerine toplamayı başardı. OpenTable, HP ve Storm Ventures gibi pek çok yatırımcının desteğini alan şirketin kurucusu Veysel Berk Vid uygulamasıyla ortak video üretimini ve paylaşılmasını kolaylaştırmayı hedefliyor. 6 saniyelik videolarla paylaşım havuzunu artırmayı hedefliyor. Mevcut videoların tek tuşla hızlandırılmış ya da yavaşlatılmış bir şekilde izlenmesini sağlayan Vid uygulaması Vine üzerinden paylaşılmasını da mümkün kılıyor. Ayrıca kullanıcılar arkadaşlarını da etiketleyerek videonun üretilmesi veya yeniden yaratılması sürecine dahil edebiliyor.

2 SANİYELİK REKLAM

Vid'in gelir modeli 2 saniyelik reklamlardan oluşuyor. 6 saniyelik videolar için 2 saniyelik video reklam farklı ve yeni bir model yaratılmasını sağlıyor. Etkileşimli reklam modelinde doğum günü videosunda markalar 2 saniyelik doğum günü mesajı yayınlıyor. Yani hem tematik hem de kişiselleşmiş ilanlar yayınlanıyor.

HER TELEFONA İNDİRİLİYOR

Hem Apple iOS hem de Google Android tabanlı olarak çalışan Vid uygulaması konusunda bilgi veren şirketin kurucusu ve CEO'su Veysel Berk, "Sosyal video üretiminde en kolay ortak üretim platformunu oluşturmayı başardığımızı düşünüyoruz. Kullanıcılar kendileri ya da arkadaşlarıyla birlikte ürettikleri videoları Vine uygulamasına kolayca aktarabiliyor. Daha önce üretilmiş videoları ise yeniden düzenleyebiliyor. Böylece video üretim sürecine pek çok kişi dahil olabiliyor.

Aynı anda 150 ülkeye ihracat

Google Android ve Apple iOS platformunda uygulama geliştiren girişimci 150 ülkede aynı anda ücretli ya da ücretsiz uygulamayı müşterilerine sunma şansı yakalıyor. Şu anda kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun video paylaşımı konusunda zaman harcıyor. Veysel Berk daha önce de artırılmış gerçeklik uygulamasıyla farklı girişimlere imza atmıştı.
BİZE ULAŞIN