iPhone 6 mini yok!

Tedarik zinciri kaynaklarından yeni havadisler var.

iPhone 6 mini yok!

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Apple'ın köklerine geri döneceği rivayet edildi. Şirketin 2015 sonunda iPhone 6 mini (6S mini) olarak adlandırdığı 4 inç'lik ekrana sahip modelini tanıtacağı düşünülüyordu. Analistler tarafından da daha önce mini model gündeme getirildi.

Tüm iddialara rağmen yeni kaynaklar artık 4 inç'lik iPhone olmayacağını ileri sürüyor. İşte detaylar...

iPhone 6 mini düşünülmüyor mü?

Feng.com'un (Wei Feng Network) tedarik zinciri kaynaklarını gerekçe gösterdiği raporuna göre Apple, 4 inç'lik model geliştirmiyor. Kaynaklar Apple'ın şimdilik 4 inç'lik bir telefon için tedarik zincirine herhangi bir görev vermediğini vurguluyor.

Hikaye bu durumda iki yola girmiş durumda. Apple belki 4 inç'lik telefon için önümüzdeki aylarda harekete geçebilir. Cupertino merkezli şirket şu anda Apple Watch üretimini takip ettiğinden mini telefonu biraz daha geriye atmış olabilir. Diğer taraftan iPhone 5C'nin de başarısızlığı gözönüne alınması gereken bir durum. Ucuz mini modelin 5C gibi düşük satışlara sahip olması durumu var. Ayrıca tüketicilerden gelen geri dönüşler genelde büyük ekran ve büyük pil üstüneydi. Bu yüzden Apple'ın günümüz standartlarında devam etmesi daha yüksek ihtimal gibi duruyor.

Sonuçta yılın daha ilk günlerinde iPhone'la alakalı nihai bir sonuca ulaşmak kafa karıştırıcı. Söylenti değirmenine yeni iddialar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 4 inç'lik iPhone 6 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce mini model Apple'ın itibarına zarar verir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN