LG'den kavisli telefon gelebilir

Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisi G4'te kavisli ekran mı olacak?

LG'den kavisli telefon gelebilir

Son zamanlarda bolca söylentiler oldu. Samsung'un çift tarafı kavisli olan Galaxy S6 Edge'i geliştirdiği söylendi. Şimdi benzer bir durum LG için de geçerli. Ancak bu dedikodu değil ortada kanıt niteliğinde fotoğraf var. Belki LG G4 iki tarafı kavisli bir modelle gelebilir. Lafı daha fazla uzatmanın anlamı yok. Bomba gelişmenin ayrıntılarına birlikte bakalım.

LG neler yaptı?

LG Display'in son basın açıklamasına göre şirket CES 2015'te Bellagio otelinde potansiyel ortaklar ve müşteriler için çeşitli ürünlerin ve teknolojilerin sergilendiği "Özel bir showroom" oluşturdu. Söylendiğine göre şirket gördüğünüz çift kenarı da kavisli paneli çok özel showroom'da görücüye çıkardı.

inews24.com sitesinin aktardıklarına göre Active Bending olarak adlandırılan bu ekran hazır durumda. Rapor Xiaomi'nin Active Bending'in ilk müşterisi olabileceğine dikkat çekiliyor. Hızlıca tazeleme yaparsam Xiaomi Arch modelinin iki kenarı da kavisli panele sahip bir telefon olacağı rivayet edilmişti. Bu panel LG tarafından sağlanabilir.

Xiaomi'nin durumu gerçek olsun veya olmasın, ancak Active Bending gerçek görünüyor. Gösterilen ekran 6 inç ve HD çözünürlüğe (720x1280) sahip. Bu detay tabii ki nihai ürünün daha yüksek çözünürlüğe veya PPI oranına sahip olmayacağı anlamına da gelmesin. Fakat akıllara LG G4'ün Edge modelinin çıkabileceği geliyor. Konuyla ilgili daha fazla detay oldukça sizlerle paylaşacağız.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN