Samsung'tan Galaxy S6 sürprizi

Koreli şirket hangi cihazlarını tanıtacak? İşte yeni raporun detayları...

Samsung'tan Galaxy S6 sürprizi

Çoğu kişi Samsung'un CES 2015'te en azından Galaxy S6'yı tanıtmasını bekliyordu. Fakat Samsung ters köşe yaptı ve basın toplantısını TV odaklı olarak düzenledi. Gerçi kapalı kapılar ardında yüksek düzeydeki yöneticilere S6 prototipinin gösterildiği söyleniyor. Bu iddia ne kadar doğru olabilir ayrı bir konu.

CES'teki gelişmelerden sonra gözler MWC 2015'e çevrildi. Koreli şirketin bu etkinliğe yeni amiral gemisi ve farklı cihazlarla çıkarma yapacağı söyleniyor. Şimdi rivayetleri teyit eden yeni bir rapor var.

İki farklı üst düzey telefon

Businessinsider'ın Samsung'a aşina kaynaklara dayandırdığı raporuna göre Galaxy S6'nın iki varyantı da tanıtılacak. Bu iki model sürekli olarak spekülasyonlarda bahsediliyor. Biri tamamen metal olan Galaxy S6. Sızdırılan görseller de yekpare metal kasa olacağını işaret ediyor. Diğer model ise kavisli ekrana sahip olan Galaxy S6 Edge. Yalnız Galaxy S6 Edge hakkında farklı bir durum var. Bu raporda belirtilmese de farklı kaynaklara dayandırılan eski iddialarda S6 Edge'in iki kenarının kavisli olacağı ileri sürülüyordu.

Son olarak Koreli şirketin Moto 360 gibi geleneksel yuvarlak tasarımda olan yeni akıllı saatini tanıtacağı belirtiliyor. Çin medyasının isimsiz sanayi kaynaklarına dayandırdığı eski bir haberde de aynı saatin CES 2015'te tanıtılacağı iddia edilmişti. Saatin en önemli özelliği el hareketlerini anlayabilmesi. Patentte de bu özellik ortaya çıkmıştı. Rapordaki belirtilen iddialara karşı ismi açıklanmayan Samsung sözcüsü ise herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmış.

MWC 2015, 2-5 Mart arasında İspanya'nın Barcelona kentinde gerçekleşecek. Daha uzun bir zaman var ve nihai olarak ne gibi gelişmelerin yaşanacağını bilemiyoruz.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN