Galaxy S6 nasıl olacak?

Galaxy S6 nasıl olacak?

Yeni amiral gemisiyle alakalı yeni raporlar arka arkaya geldi.

  • Teknoloji
  • Salı 13.01.2015 17:37

Bugün Galaxy S6 gündemin tam tepesine oturdu. Business Korea'nın TouchWiz'le ilgili raporundan sonra Koreli diğer bir kaynak olan Seoul Finance Grace Park News (Seoulfn) farklı bir rapor yayınladı.

Son havadisler yeni üst düzey telefonun tasarımındaki birkaç detayı ve seri üretim tarihini (Muhtemel çıkış tarihini de işaret ediyor) içeriyor. Lafı daha fazla dolandırmanın anlamı yok. En güzeli bu detaylara birlikte bakalım.

Tasarım ve üretim

Rapora göre telefonda tam metal yekpare kasa ve kavisli ekran olacak (Çift tarafı da kavisli). Cihaz gelecek ay başlarında (Yani şubat ayında) iç pazara yönelik olarak seri üretime girecek. S6'da tam metal kasa olmasının yanında farklı yüzey işleme teknolojisi de kullanılıyor. Fakat kaynak yeni teknoloji hakkında detay vermemiş. Metal malzemenin son derece güçlü olduğu belirtilmiş.

Çift tarafı kavisli ekran olan modelin sınırlı sayıda üretileceği eski raporlarda geçmişti. Kore ve Çin medyasının tedarik zincirine dayandırdğı eski raporlarda Galaxy S6'nın normal ve Edge olmak üzere iki model olarak piyasaya sürüleceği ileri sürülmüştü. Fakat Seoulfn ise ayrı iki model olacağı şeklinde herhangi bir şey belirtmemiş. Bu kısım biraz kafa karıştırıcı.

Kaldığımız yerden devam edersek Seoulfn'ye göre kenarların kavisli olmasının benimsenmesiyle güç düğmesinin üst tarafta olması bekleniyor. Home tuşu kaldırılmıyor. Hoparlörün alt kısımda olması ise muhtemel. Endüstri içinden bir kaynak Samsung'un kavisli ekran olması için baskı yaptığını not etmiş.

Rapora göre Samsung Galaxy S6'yı şubat ayında yerel pazarda satışa sunacak. Telefon global olarak MWC 2015'ten sonra çıkacak. Bu bir anlamda cihazın MWC 2015'te de tanıtılacağını teyit eden bir bilgi. Endüstri içinden yine aynı kaynağa göreyse Samsung, Vietnam'da S6'nın hacimli üretime başlamış bile. Esktra olarak Çinli bir isimsiz kaynak tarafından kameranın 20 MP olacağı iddia ediliyor.

Sizin Samsung Galaxy S6'dan beklentileriniz nedir? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN