Apple'ın saati bunu da yapacak

Apple'ın akıllı saati neler sunacak? İşte son detaylar...

Apple'ın saati bunu da yapacak

Geçtiğimiz gün Apple geliştiriciler için iOS 8.2'nin yeni betasını yayınladı. Bununla birlikte Apple Watch'un eşleştirmeyi sağlayan Companion uygulaması da ortaya çıktı. Bugün 9to5MAc sitesi uygulamayla alakalı bazı detaylar yayınladı. Companion uygulaması Apple Watch uygulamalarının ayarlarını yapılandırma yeteneğine sahip. Yani kullanıcılar iOS'ta etkileşimin nasıl olabileceğini özelleştirebiliyor.

Apple Watch'un ana ekranını ve düzenini (Uygulamaları) ayarlarmak için iPhone uygulamasını kullanmak mümkün. Mesela saat uygulamasında kullanıcı değişiklik yapabilecek (Stok semboller gibi). Companion uygulamasında mesajlarda varsayılan cevap yöntemi sesle dikte veya daha önceden kayıtlı olan sesli not olabilir. Standart cevap verme imkanı da seçilebilir. Bildirimler yine özelleştirilebilir kısımlar arasında bulunuyor. Haritalar, Fitness ve diğer uygulamalar için de benzer ayarlar yer alıyor.

Ayrıca Companion uygulaması cihazın kendisiyle ilgili detayları da sunacak. Apple Watch'un depolama kapasitesi, ne kadar şarkı veya fotoğraf olduğu, kaç tane uygulamanın yüklendiği gibi bilgiler görülebilecek. Geçen sens iPhone 6 ve 6 Plus'la birlikte duyurulan Apple Watch'un mart ayında çıkması bekleniyor. Standart modelinin fiyatı ise 349 dolar.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN