Apple'ın saatinden yeni detaylar

Apple'ın merakla beklenen akıllı saatiyle ilgili detaylar belli olmaya başladı gibi.

Apple'ın saatinden yeni detaylar

Apple Watch geçtiğimiz sene iPhone'larla birlikte açıklandı. Apple her zamanki gibi birçok detayı vermekten kaçındı. Bunlardan birisi de pil. 9to5Mac'in taptaze raporuna göre saat aktif kullanımda 2.5-4 saat arası, pasif kullanımda ise 19 saatlik süre sunacak. Sitenin kaynakları pille ilgili yepyeni detayları ortaya çıkarmış durumda.

9to5Mac'ten Mark Gurman'ın yazdıklarına göre saat ağır oyunlarda veya uygulamalarda 2.5 saat, standart uygulamalarda 3.5 saat ve fitness izleme uygulamasında ise 4 saatlik kullanım süresi sunuyor. Saat modu tüm animasyonlar aktif şekilde sürekli olarak açık şekilde kullanılırsa süre 3 saat oluyor. Bekleme modunda pil ömrü en fazla 4 gün.

Görünüşteki bu düşük sayıların nedeni ise kasa içindeki donanımda yatıyor. Gurman, Apple Watch'un S1 çipinin A5 benzeri bir performans sunduğunu belirtirken, yüksek kalite ekranın saniyede 60 kare tazeleme yeteneğine sahip olduğunu da not etmiş. Çeşitli sensörler de işin içine girince bunlar ciddi manada pili kısa sürede boşaltıyor.

Yüksek ihtimalle mart ayı sonlarında çıkacak olan Apple Watch'un standart versiyonu 350 dolar. Apple Watch almayı düşünüyor musunuz? Akıllı saatlere genel olarak yaklaşımınız nedir?

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN