Facebook ve Instagram kısa süreliğine çöktü

Sabah saatlerinde Facebook'a ve Instagram'a giriş yapmaya çalışan kullanıcılar şokla karşılaştı. Facebook'a girmek isteyen kullanıcılar hata mesajıyla karşılaştı. İşte ayrıntılar

Facebook ve Instagram kısa süreliğine çöktü
Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından Facebook sabah saatlerinde büyük bir sorun yaşadı. Facebook'a girmek isteyen kullanıcılar hata mesajıyla karşılaştı.

Facebook ve Instagram'a giriş yapmaya çalışan kullanıcılar başarılı olamadılar.

Engadget'ın Twitter hesabından verilen bilgiye göre, Facebook ve Instagram haricinde Tinder, AIM ve Hipchat uygulamalarına da erişim sağlanamıyor.

Alınan bilgiye göre bu dünya genelinde bir sorun.

İki sosyal medya platformu, Facebook ve Instagram bu sabah saatlerinde çöktü.

Facebook ve sahibi olduğu popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram bu sabat 08.00 sularında dünya genelinde çöktü. Kullanıcılar web üzerinden veya mobil platformlardan bu iki siteye erişim sağlayamazken, erişim sorunu haberi hazırladığımız TSİ 08.45 sularında da sürüyordu.

Sorunun sebebi ise herhangi bir şekilde bilinmiyor. Facebook ve Instagram'ın ortak kullandığı sunuculara fiziksel bir zarar verilmiş olabileceği söyleniyor. Yine Facebook'un sahip olduğu WhatsApp'ın kullanımında ise herhangi bir sorun gözlenmedi.

Instagram'dan gelen açıklama ise şu şekilde oldu:

"Instagram'ı etkileyen kesintinin farkındayız, bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. Sabrınız için teşekkürler"

SAAT 9:10'DA DÜZELDİ

8:10'da gerçekleşen çökmenin ardından Facebook ve Instagram hem Web hem de mobilde saat 9:10 itibariyle yeniden kullanılabilir hale geldi

BİZE ULAŞIN