Twitter'dan yeni özellikler

Twitter güncellemeleri tüm hızıyla sürüyor. Direkt mesajlaşma (DM) özelliğini gruplara uyarlayan Twitter, bir süredir beklenen mobil video çekme ve düzenleme fonksiyonunu da eklediğini duyurdu.

Twitter'dan yeni özellikler

Twitter'ın resmi blogunda paylaştığı anonsa göre, kullanıcıların birbiriyle etkileşime geçmesi için daha fazla özel alan açan Twitter, artık 20 kişiye kadar katılımla direkt mesajlaşmasına izin verecek. Takipçilerinize onların birbirini takip edip etmiyor olmasından bağımsız olarak mesaj göndermenizi sağlayan özellik, daha fazla kullanıcının birbiriyle etkileşimini arttırabilir. Buna ek olarak özellik, belirli gruptaki takipçileriyle etkileşime geçmek isteyen markalar için de iyi haber. Halihazırda mesajlara resim eklemenize izin veren Twitter hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Kasım ayında tweet'leri direkt mesaj olarak gönderme özelliğini eklemişti.

Şirketin duyurduğu ikinci yenilikse, kullanıcıların Twitter uygulamasından ayrılmadan video çekmesi ve düzenlemesini sağlıyor. Uygulamayı kullanırken tweet butonuna dokunduğunuzda alternatif olarak fotoğraf ekleme menüsünden erişilebilen video kamera özelliğiyle Twitter'a kendi hazırladığınız videoları eklemeniz mümkün hale geliyor. 30 saniye süre kısıtlaması olan bu videoları iPhone kullanıcıları kendi film rulolarından da ekleyebiliyor. Twitter açıklamasında Android kullanıcılarının bunun için biraz daha beklemesi gerektiği belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN