HTC'nin gizemli telefonu

HTC'nin gizemli telefonu

Tayvanlı şirket el altından çalışmalara devam ediyor.

  • Teknoloji
  • Cuma 30.01.2015 17:33

Firefox OS mobil işletim sistemi pazarında dalgalar oluşturamadı. Genel olarak adı fiyatı ve donanımı düşük olan telefonlarda anıldı. Büyük telefon üreticileri tarafından da çok ilgi görmedi, fakat şimdiye kadar. İşler biraz daha değişiyor gibi.

Evleaks'ten sızıntı krallığı tahtını devralan Upleaks'in Twitter'da yazdığına göre HTC mühendisleri Firefox OS'yi HTC cihazlara port etmeye çalışıyor. Fakat ünlü sızdırıcı bunun test veya üretim amaçlı bir adım olduğunu teyit edemediğini belirtmiş.

Belki Firefox, HTC'nin B planını oluşturuyor olabilir. Mesela Samsung kendi işletim sistemi Tizen'i saatlerinde, TV'de ve telefonda kullanmaya başladı. Belki HTC, Firefox'un gücünü arkasına alıp farklı cihazlara entegre ederek (düşük segment Desire telefonlar da dahil) Samsung'a benzer bir yoldan gidebilir. Tabii ki bu durum Firefox OS'li HTC cihaz göreceğimiz anlamına da gelmesin.

Sonuç olarak Tayvanlı şirket bu aralar sürprizlerle dolu. Konu yeni amiral gemileri One M9 veya M9 Plus değil, firmanın ciddi manada rotayı farklı yöne kırmış olması. Bu aralar HTC eğlence ve moda sektörünü gözüne iyice kesmiş durumda.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN