IWCI'de şampiyon Beşiktaş Espor

IWCI (Uluslararası Wild Card Turnuvası) bu sene Volskwagen Arena, İstanbul'da gerçekleşti.

IWCI'de şampiyon Beşiktaş Espor
Türkiye, Bağımsız Devletler Topluluğu, Latin Amerika, Uzak Doğu Asya, Okyanusya, Japonya bölgelerinin sezon ligi şampiyonlarının katıldığı turnuvada Brezilya temsilcisi INTZ karşısında gülen taraf Beşiktaş eSpor oldu ve böylece 7-10 Mayıs'ta Florida, ABD'de gerçekleşecek Sezon Ortası Uluslararası Özel Turnuvası'na katılmaya hak kazandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Türkiye Şampiyonluk Ligi şampiyonu Beşiktaş eSpor, IWCI Turnuvası'nda grup aşamasını 4. bitirdi. Yarı finalde grup birincisi Bangkok Titans ile karşılaşan kartallar, 3-0'lık galibiyet serisiyle finale adını yazdırdı.

Volkswagen Arena'da gerçekleşen finale taraftarların ilgisi yoğun oldu. 6 bine yakın taraftarın katıldığı organizasyonda Beşiktaş eSpor Brezilya temsilcisi INTZ ile karşılaştı.

İlk maçı kaybeden Beşiktaş, ikinci maçı kazanarak durumu 1-1'e getirdi. 3. maçta dakika 20'den sonra oldukça geriye düşen siyah beyazlı ekip bir anda geri dönüş yaptı ve imkansızı başarıp 3. maçı kazanarak seride durumu 2-1'e getirdi. Son maçta her şey Beşiktaş'ın lehine gerçekleşti ve IWCI şampiyonu Beşiktaş eSpor oldu.

Hard Random, Kaos Latin Gamers ve Chiefs takımları maçtan önce Brezilya ekibi INTZ'in kazanacağını düşündüklerini söylerken, Beşiktaş eSpor kendi evinde bütün dünyaya Türkiye'nin gücünü gösterdi.

Beşiktaş, 7-10 Mayıs'ta Florida, ABD'de gerçekleşecek Sezon Ortası Uluslararası Özel Turnuvası'nda Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Kore, Çin ve Taiwan bölgelerinin sezon finallerinin şampiyonlarıyla karşılaşacak.
BİZE ULAŞIN