Apple müzik servisini duyurdu

Apple beklendiği üzere WWDC 2015 etkinliğinde müzik servisini de duyurdu.

Apple müzik servisini duyurdu

Apple, bugün düzenlediği WWDC 2015 geliştiriciler konferansında bombalarını birer birer patlatıyor. İlk olarak OS X El Capitan işletim sistemi ve iOS 9 işletim sistemini duyuran Apple, şimdi ise beklendiği üzere yeni müzik servisini duyurdu.

Geçen yıl Beats'i satın alan Apple'dan uzun bir süredir bir müzik servisi duyurmasını bekliyorduk. Nihayet Apple, Apple Music isimli müzik servisini açıkladı. Günümüzün popüler müzik servisleri gibi üyelik tabanlı bir uygulama olacak olan Apple Music, Spotify gibi uygulamalara da büyük bir rakip ve alternatif olacak.

Ayrıca Apple Music, kullanıcılarına 24/7 küresel radyo hizmeti sunacak ve hayranlarının da sanatçılarla iletişim kurmasına olanak sağlayacak.

Öte yandan Beats Audio'nun ilk istasyonunun ismi ise BeatsOne olacak. 100 ülkede erişilebilir olacak olan bu istasyon gece gündüz şarkı çalacak ve Zane Lowe, Ebro Darden ve Julie Adenuga gibi 3 önemli DJ'in performanslarını da sahne olacak.

Apple Music, 30 Haziran itibariyle 100 ülkede yayınlanacak. Apple Watch'un ayrıca Windows Phone ve Android versiyonları da olacak. 3 ay ücretsiz olacak olan uygulama sonrasında ise aylık 9.99 dolarlık fiyata sahip olacak.

Emre Çetinkaya

BİZE ULAŞIN