iPhone 6s selfie kamerasına ait önemli detaylar

Selfie çılgınlığının günden güne yayılmasıyla birlikte bu konuya odaklanan akıllı telefonların sayısında da önemli ölçüde artış görüldü.

iPhone 6s selfie kamerasına ait önemli detaylar
Bu da çok gelişmiş ön kameraya sahip akıllı telefonların piyasada yerini almasını sağladı. Düşük çözünürlüklü kamerasıyla bu yarışta epey geriye düşen Apple, görünüşe bakılırsa iPhone 6s ile birlikte yeni bir atak yapmaya hazırlanıyor.

Daha önce kodlarda parmak izi sensörüne rastlayan ve yeni cihazların bu sensörle birlikte geleceğiyle ilgili tahmini doğru çıkan Hamza Sood, bu kez de iPhone 6s'in ön kamerasıyla ilgili önemli bilgiler yayınladı. Twitter üzerinden paylaştığı ekran görüntüsünde kamerayla ilgili bilgilere yer veren Sood, yeni iPhone'un ön kamerasının 1080p çözünürlük sunacağını ve 240 FPS yavaş çekim moduyla birlikte geleceğini iddia ediyor. Ayrıca panaromik çekim ve flaş özelliğinin de yine ön kamerada kendine yer bulacağını ifade ediyor. Şimdilik bunlar yalnızca iddia aşamasında ve ön kameranın geliştirilip geliştirilmeyeceğiyle ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak daha gelişmiş bir arka kamerayla gelmesi beklenen cihazın ön kamerasında da geliştirmeler yapılması kulağa pek de mantıksız gelmiyor.

LOG
BİZE ULAŞIN