iPhone 6s'in o özelliği doğrulandı

Yeni iPhone'la alakalı ne ima edildi? İşte yapılan açıklamalar...

iPhone 6s'in o özelliği doğrulandı

Catcher Technologies, Apple'ın en büyük metal kasa tedarikçilerinden biri. Şirket son zamanlardaki mali durumunu ele aldı. Yatırımcılara yapılan açıklamada "Düzgün üretim" ve "Yeni projeler için güçlü siparişler" ile gelecek çeyrekte yüksek gelir beklendiği belirtildi.

Buna ek olarak Catcher CEO'su Allen Horng, bu ay satışlar nedeniyle geleneksel olarak yavaşlayan sezonun biraz daha düşeceğini söyledi. İşlerin 4. çeyrekte artacağını da vurguladı.

Şimdi bu ifadelerin temeli nedir diye merak ediyor olabilirsiniz. Fakat asıl nokta ise burası. Allen Horng, bu gelirin ve işlerin artmasının nedeni olarak iPhone 6s'i ima etti. Şimdi açıklamalara biraz daha büyüteç tutalım.

7000 serisi alüminyum spekülasyonları

Hızlıca tazeleme yapacak olursam, KGI Securities ve tedarik zinciri kaynaklarından gelen raporlarda iPhone 6s'te (Tabii ki 6s Plus'ta), Apple Watch Sport'taki 7000 serisi alüminyumun kullanılacağı ileri sürüldü. Apple hakkında sağlam bir sicili olan analist Ming-Chi Kuo başta olmak üzere birçok kişi Apple'ın yeni iPhone'larda 7000 serisi alüminyumun kullanılacağını söylüyor.

Catcher CEO'su Allen Horng en büyük müşterilerinden birinin (Apple yani) "Yeni akıllı telefon projesi" hakkında konuşurken, daha sert bir metalik malzeme üzerindeki yüzey işleme sürecinin geleneksel metal yüzeyi sürecinden daha zor olduğunu belirtti. Bu durum verimi düşürebilir. Ancak Horng, şirketin tekniklerini geliştirmeye devam ettiğini ve büyük bir sorun olmayacağını söyledi.

Bu açıklamalar iPhone 6s'teki 7000 serisi alüminyumu açık şekilde onaylamıyor, fakat işaret ediyor. Tayvanlı isimsiz bir sanayi kaynağı ise 7000 serisi alüminyumun işleme sürecinin zor olabileceğini belirtti. Bu durum Allen Horng'un açıklamalarıyla uyumlu. Sonuçta elimizde kesin bir doğrulama yok. Tam yanıtı ise ancak eylül ayındaki tanıtımda öğrenebileceğiz. Yeni gelişmeler oldukça sizlere bildirmeye devam edeceğim.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN