Apple Watch yazılımı güncelleme

Apple'ın akıllı saati Apple Watch'ın özel işletim sistemi olan Watch OS için ilk güncelleme yayınlandı. Apple Watch'u güncellemek için yapılması gerekenleri Fobito listeledi.

Apple Watch yazılımı güncelleme
İşte Apple Watch'ın yazılımını 1.0.0'dan versiyon 1.0.1'e yükseltecek olan güncelleme için yapmanız gerekenler;

Fobito'nun haberine göre çeşitli hataları düzelten ve bazı ufak yenilikler getiren Apple Watch OS'in bu güncellemesi ayrıca üçüncü parti geliştiriciler için de bazı kolaylıklar sunuyor.

Güncelleme işleminden önce ise dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var ki; bunlara dikkat etmediğiniz taktirde hata alabilir ya da Apple Watch'ınızı fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kalabilirsiniz.

Öncelikle güncelleme biraz uzun süreceği için saatinizin şarjının %50'nin üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz; ayrıca güncelleme işlemi boyunca telefonunuz saatinize yakın olmalı. Bunların yanı sıra saatinizi şarj cihazının üzerinde bırakmanız gerekiyor güncellemenin tamamlanması için.

Eğer şarj kablonuz o sırada elinizin altında değilse güncellemeyi iPhone'unuza indirip daha sonra saatinize kurmak üzere bekletebilirsiniz. Bunu yapmak için de Genel Ayarllar menüsünden Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun ve bu menüden Watch OS seçeneğini seçin. Bu seçim telefonunuza Apple Watch'ın 1.0.1 versiyonlu güncellemesini indirecektir.

Güncellemeyi iPhone'unuz ile bulduktan sonra İndir ve Yükle seçeneğine dokunarak bir süre telefonunuzu saatinizin yanında bırakmanız yeterli. Güncelleme bu sayede telefonunuza indirilecek ve telefonunuz vasıtası ile saatinizin işletim sistemi güncellenmiş olacak.
BİZE ULAŞIN