En iyi Android root araçları

Bu rehberimizde Android işletim sistemli akıllı telefonunda root erişimini sağlamak isteyen okuyucularımız için "En İyi Android Root Araçları"na yakından bakacağız.

En iyi Android root araçları
Android'li akıllı telefonlarda root erişimini sağlamak için çeşitli yöntemler tercih edilebiliyor. Bazıları oldukça kolay iken karmaşık çözümler de var. Root erişimini sağlamanın en kolay yolu şüphesiz işlemi otomatik gerçekleştiren araçlardan geçiyor. Bulut tabanlı olarak görev yapan bu araçlar cihazınızı tarıyor ve root erişimi için en uygun yolu tespit ederek brute-force adı verilen atak yöntemiyle işlemi gerçekleştiriyor.

Zor yöntem ise haliyle biraz karmaşık. Ancak bugünlerde custom recovery flaşlama ve güncel SuperSU'yu yükleme gibi zahmetlere katlanmanıza gerek kalmayabilir. Bu can sıkıcı işlemlere girmeden önce burada ele alacağımız araçları denemenizi öneriyoruz. Özellikle KingRoot ile sonuç alma ihtimali hayli yüksek görünüyor. Dilerseniz artık "En İyi Android Root Araçları"nı tanıyalım.

En İyi Android Root Araçları


1. KingRoot


KingRoot bulut tabanlı bir uygulama yani Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamak için faydalanabileceğiniz en ideal çözümlerden birisi konumunda. Root başarımının % 60'ın üzerinde olduğu belirtiliyor, piyasadaki bilindik birçok akıllı telefonun desteklendiğini söyleyebiliriz. Aracın İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

2. CF Auto Root

Ünlü geliştirici Chainfire'ın eseri olan CF Auto Root stok recovery imajını iyileştirerek otomatik root 'lama paketine dönüştüren bir sistemi kullanıyor. Bu paketler cihazınıza SuperSU'yu yüklemek ve etkinleştirmek için tasarlanmış, yani root erişimi sağlanıyor ama daha fazlası yok.

Otomatik root daha çok Samsung cihazları hedeflese de Nexus serisi ve Motorola etiketli birçok akıllı telefonda da işe yarıyor.

3. One Click Root

One Click Root esasında tüm Android cihazları destekleme hedefiyle yola çıkmıştı ama bu ekosistemdeki cihazların çeşitliliği nedeniyle bu büyük hedefe ulaşılabilmiş değil. Uygulamanın geliştirme ekibi şu Android cihazlara destek üzerinde çalışmakta:

– Android 4.0.4 ve daha güncel işletim sistemli tüm HTC akıllı telefonlar

– Samsung Galaxy S2/S3/S4/S5

– Samsung Galaxy Note/2/3/4

– Google Nexus 4, 5, 6, 7, 9, 10 ve Galaxy Nexus

4. towelroot

towelroot üretken hacker Geohot'ın Android için geliştirdiği otomatik root aracı. Yalnızca uygulamayı akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Maalesef sadece 3 Haziran 2014'e dek üretilen akıllı telefonları destekliyor, yani güncel cihazlarda olumlu sonuç elde edemeyebilirsiniz.

5. Rescue Root

Rescue Root bilgisayar üzerinde çalışıyor, akıllı telefonunuzu USB kablosuyla sisteminize bağlamanız gerekiyor. Android root veritabanında özel script'ler ve spesifik cihazlar için exploit'ler bulunmakta. Android 1.x, 2.x, 4.0.x ve 4.1.x kurulu akıllı telefonlara tam destek söz konusu. Veritabanında akıllı telefonlardan tabletlere ve e-kitap okuyuculara uzanan 1000'i aşkın cihaz var. Rescue Root belirli cihazlarda root işlemini takip etme ve özelleştirme imkanı sağlıyor. Genellikle telefonu PC'ye bağlamak ve basitçe bir butona tıklamak yeterli oluyor. Ücretsiz sürümünde akıllı telefonunuzun root erişimi için desteklenip desteklenmediği analiz edilebiliyor. Root erişimini sağlamak için 30 USD'lik lisans yükseltmesi yapmalısınız.

akillitelefon.com
BİZE ULAŞIN