iPhone 6s'te ve Siri'de bu özellik olacak

Etkinliğe saatler kala dedikodu çarkları parçalanırcasına dönmeye devam ediyor.

iPhone 6s'te ve Siri'de bu özellik olacak

Apple'ın merakla beklenen basın lansmanı sonunda geldi, çattı. Bugün yeni iPhone'larla birlikte Siri'le alakalı bir takım yeniliklerin açıklanması bekleniyor. Ancak spekülasyonlar halen devam ediyor. Apple Insider'ın taptaze raporuna göre iPhone 6s kullanıcıları cihazları şarjda değilken ve home tuşuna basmadan "Hey Siri" dediklerinde Siri'yi aktif edebilecek. Normalde iOS 8'de herhangi bir tuşa basmadan Siri'yi kullanmak için iPhone'un fişe takılı olması gerek.

Apple'ın 9 Eylül etkinliğinden beklentiler

iOS 9 betalarında raporda söylenen özellik desteklenmiyordu. Ancak Apple'ın bu özellikten yararlanmak için iPhone 6s'te ekstra bir donanım kullandığı ileri sürülüyor. Aslında Siri'nin yeni fonksiyonunu "Ok Google" özelliğine benzetebiliriz.

Sonuç olarak Apple Insider'ın paylaştığı bilgilerin ne kadar gerçek olup olmadığını ancak Apple'ın etkinliğinde öğreneceğiz. Bu akşam iPhone'lar dışında yeni Apple TV'nin, iPad Pro'nun ve iPad mini 4'ün duyurulabileceği söyleniyor. Fakat iPad'lerin tanıtımı ekim ayında da gerçekleşebilir. Sizin yeni iPhone'lardan ve Apple'dan beklentileriniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BİZE ULAŞIN