Hyperloop, 2016'da testlere başlıyor

Hyperloop, 2016'da testlere başlıyor
Ultra Hızlı Tren olarak açıklanan Hyperloop teknolojisi için kurulan Hyperloop Technologies firması CEO?suna kavuşarak beraberinde 2016 yılında testlere başlayacak.

Geride bıraktığımız aylar içerisinde tanıtımı yapılan Hyperloop teknolojisini, geleceğin ultra hızlı trenleri olarak açıklandığı günden bu yana dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yaklaşık olarak altı saat süren bu yolculuk iki buçuk saate kadar indirme yeteneğe sahip. Bu teknolojinin fikir babası ise SpaceX ve Tesla'nın kurucularında Elon Musk, Kendisine ait olan uzay firması SpaceX ile bu projenin en büyük destekçilerinde bir tanesi.

Herhangi bir gaz, Benzinin salınımının olmamasıyla birlikte Musk'tan alıştığımız doğa anaya %100 duyarlı olacak olan bu projede Hyperloop trenin arkasında yer alacak olan güçlü pervaneler sayesinde oluşacak itme kuvvetiyle tren hareket edecek. Önünde hiç bir şekilde engel olmazsa daha da yüksek hızlara çıkabilecek.

Saatte 1300 km hızla ulaşım projesi: Hyperloop

Otomobil büyüklüğündeki bir kapsüle yerleştirildiğinizi ve kapsülün saatte 1300 kilometre hızla bir tüpün içinde ilerlediğini düşünün. Üstelik eğlence için değil, gideceğiniz yere ulaşmak için.


PROJENİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN