Lumia 950 ve 950 XL, hangi Windows 10 sürümü ile gelecek?

Microsoft'un uzun bir süredir gündemden düşmeyen telefon modelleri Lumia 950 ve 950 XL, Windows 10 Mobile ile anılıyor... Geliştirilme süreci devam eden ve bu süre zarfında iddialar ile haber konusu...

Lumia 950 ve 950 XL, hangi Windows 10 sürümü ile gelecek?
Microsoft'un uzun bir süredir gündemden düşmeyen telefon modelleri Lumia 950 ve 950 XL, Windows 10 Mobile ile anılıyor... Geliştirilme süreci devam eden ve bu süre zarfında iddialar ile haber konusu olan Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleri, bilindiği üzere Windows 10 Mobile kullanacak. Henüz Windows 10'un mobil sürümünü yayımlamayan Microsoft, bir yandan cep telefonlarını satışa sunmaya hazırlarken bir yandan da işletim sistemini sorunsuz bir hale getirmek için çaba sarf ediyor. Yeni Lumia modellerinin hangi Windows 10 Mobile sürümü ile geleceği ise merak konusu. Bugünse, yeni bir iddia ortaya atıldı. Belirtilenlere göre Lumia 950 ve 950 XL, Windows 10 Mobile Threshold 1 ile gelecek.

Dedikodular, Microsoft'un Threshold 2'yi daha sonralara bırakacağı yönünde. Zira çıkış döneminde Threshold 1 sürümünü kullanacak olan firma, beraberinde birçok yeni özellik getirecek olan ikinci versiyonu daha sonraki bir zaman diliminde yayımlayacak. Şimdilik Threshold 2'ye dair net bir bilgi ne yazık ki elimizde bulunmuyor. Ancak Microsoft'un bu sürüm üzerinde sıkı bir çalışma içerisinde olduğu ve yeni özellikleri bu sürüm ile birlikte görücüye çıkaracağı bilinmekte. Threshold 1 ile daha çok sorunsuz ve akıcı bir sistem sunacak olan firmanın, aslında bir nevi çıkış döneminde herhangi bir problem ile karşılaşmak istemediği de söylenebilir.

BİZE ULAŞIN