iPhone 6s'in ilk incelemeleri

Apple'ın yeni ürünü hakkında ilk yorumlar nasıl?

iPhone 6s'in ilk incelemeleri

Techradar, 5 üzerinden 5 yıldız verdiği iPhone 6s'in tasarımını beğenerek 3D Touch özelliğinin çok başarılı olduğunu, işletim sisteminin de stabil çalıştığını belirtmiş. Eksi taraflarda ise; pil ömrünü, Live Photos özelliğinin zaman zaman düzgün çalışmamasını ve düşük ekran çözünürlüğüne kıyasla telefon fiyatının yüksek olmasını göstermiş.

The Verge, 10 üzerinden 9 puan verdiği iPhone 6s'in 3D Touch özelliğini, kamera performansını ve telefonun genel performansını çok beğendiğini dile getiriyor. Beğenmediği taraflar ise: Apple'ın en iyi tasarımı değil, batarya daha iyi olabilirdi, geliştiricilerin 3D Touch için zamana ihtiyacı var, 16GB dahili depolama yetersiz.

Stuff, iPhone 6s'e 5 üzerinden 5 yıldız vererek beğendiği ve beğenmediği tarafları şöyle sıralamış...

Artılar: Ek özelliklerle başarılı kamera, hızlı Touch ID, genel olarak yüksek performans, 3D Touch özelliği.

Eksiler: 3D Touch ve Live Photos özelliklerine 3. parti desteği verilebilirdi, pil performansı önceki ürüne kıyasla geliştirilmemiş.

Mashable, iPhone 6s'te yer verilen 3D Touch özelliğinin yeni bir kullanım deneyimini ortaya çıkardığını, daha iyi bir kameranın olduğunu ve Live Photos gibi özelliklerin eğlenceli olduğunu belirtmiş. Site, eksi yönler olarak pil performansından, 16GB depolama seçeneğinin gereksizliğinden ve 4K video çekim özelliğinin gereksiz olmasından bahsetmiş.

Wall Street Journal ise yaptığı incelemesinde, iPhone 6s'i iPhone 6 ile kıyaslayarak özelliklerinde farklar olup olmadığına göz atmış. Site, ekran kalitesi ve pil performansı olarak iPhone 6s'in iPhone 6 ile aynı olduğunu belirtirken sağlamlık ve kamera performansının 6s'de daha iyi olduğunu dile getirmiş. Ek olarak, 6s'in performansının da gayet iyi olduğunu bildirmiş.

iPhone 6s ve 6s Plus, birkaç gün sonra birçok ülkede satışa sunulacak. Ürünlerin ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatlarının ne olacağı henüz belli değil, ama bu telefonları ülkemize ilk olarak Vodafone'un getirebileceği konuşuluyor. Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

Mahmut Saral

BİZE ULAŞIN