Google Play Store üzerinden uygulama nasıl indirilir?

Android işletim sistemli cihazlara uygulama indirmek için kullanılan Google Play Store kullanıcılarına binlerce uygulama ve oyun indirme imkanı sağlıyor. Bunun için öncelikle Google Play Store uygulamasının cihazınızda bulunması gerekiyor. Peki Google Play Store nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde...

Google Play Store üzerinden uygulama nasıl indirilir?
Son yıllarda mobil üzerinden internet kullanımının artmasının ardından bir çok yeni uygulama geliştirildi. Google Play Store indirerek en yeni uygulamaları mobil cihazınıza kolayca yükleyebilirsiniz. Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen Google Play Store ile uygulama indirmek oldukça basit. Google Play Store kullanımı ile ilgili tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Google Play Store nedir?


Google tarafından geliştirilen Google Play Store uygulamasını kullanabilmek için öncelikle telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. İnternete bağlı olduğunuz sürece Google Play Store uygulama indirebilirsiniz. Google Play Store üzerindeki her uygulama ücretsiz değildir. Ücretli uygulamaları telefonunuza indirebilmek için kredi kartınızla Google Play Store üzerinden ödeme yapmanız gerekiyor.

Google Play Store uygulamasını açtığınızda önünüze 4 ana bölüm çıkacak. Uygulamalar, oyunlar, filmler ve kitaplar. Bu bölümlerden hangisinden bir uygulama indirmek istiyorsanız o bölümü seçmeniz gerekiyor. Ayrıca Google Play Store üzerinde en çok ziyaret edilenler, en popülerler, yeni ve güncellenmiş olanlar gibi bazı bölümler vardır. Bu bölümlerden de indirmek istediğiniz uygulamayı rahat bir şekilde bulabilir ve indirebilirsiniz.

Google Play Store nasıl kullanılır?


Google Play Store uygulamasından cihazınıza uygulama indirmek için gmail hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Google Play Store arama bölümünden istediğiniz uygulama veya oyunu arayarak rahatlıkla indirebilirsiniz. Google Play Store üzerinden uygulama indirmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

- Cihazınıza bir Google Hesabı ekleyin

- Google Play Store uygulamasını açın veya Google Play'e gidin

- Bir uygulama seçin

- Yükle veya uygulamanın fiyatına dokunun

- Ekranda gösterilen talimatları uygulayın

Google Play Store'dan uygulama indirme işlemleri işte bu kadar basit.

BİZE ULAŞIN