İphone 7 Plus'ta çift kamera olmayacak mı?

Eylül ayında tanıtılacak iPhone modellerine ilişkin haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Son gelişmeler iPhone 7 Plus modelinde yer alacak çift arka kamera donanımına ait.

İphone 7 Plus'ta çift kamera olmayacak mı?

iPhone 7 cephesinden gelen son haberler özellikle büyük ekranlı iPhone'u bekleyen kullanıcıları üzebilir. Güvenilir kaynaklardan gelen iddialar iPhone 7 Plus modelinde çift arka kameranın yer almayacağını gösteriyor.

Uzun bir süredir dillendirilen iddialar ve hatta ortaya çıkan görüntüler iPhone 7 Plus (Pro) olarak isimlendirilecek büyük ekranlı modelde, çift kamera donanımının kullanılacak olmasını büyük ölçüde netleştirmişti.

Apple teknik sorunlar yaşıyor
Ancak Apple'ın bir numaralı iş ortağı olan Foxconn cephesinden gelen haberler bazı teknik sorunlar nedeniyle şirketin çift kamera kurulumundan vazgeçtiğini iddia ediyor.

iPhone 7 Plus'ı standart iPhone'dan ayıracak en önemli donanımlardan biri olması beklenen çift kameranın ne tür teknik aksaklıklar nedeniyle kullanılmayacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat bu gelişmenin de bir iddiadan ibaret olduğunun altını çizmekte yarar var.

iPhone 7 Plus için dillendirilen çift kamera özelliği bizlere iPhone 6'ya ilişkin yayınlanan safir ekran haberlerini hatırlatmıyor değil. O dönemi hatırlayacak olursak; telefonda safir ekranın kullanılacağı şeklinde sayısız haber yayınlandı. Hatta YouTube kanalıyla iPhone 6'daki safir ekranın ne derece dayanıklı olduğunu gösteren test videoları da yayınlanmıştı. Sonuç olarak iPhone 6'da safir ekran kullanılmadı.

BİZE ULAŞIN