Windows 10 Anniversary ne zaman geliyor?

Windows 10 için hazırlanan büyük güncelleme, Windows 10 Anniversary için tarih verildi. Peki, Windows 10 Anniversary güncellemesi ne zaman sunulacak ve hangi yenilikler ile gelecek?

Windows 10 Anniversary ne zaman geliyor?

Microsoft, mart ayında Windows 10 için geniş kapsamlı bir güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu. Windows 10 Anniversary Update olarak isimlendirilen bu güncellemenin yaz aylarında sunulacağı etkinlik esnasında dile getirilmiş ancak net bir tarih verilmemişti. Bugün ise Windows 10 Anniversary Update çıkış tarihi açıklandı.

Windows 10 Anniversary Update ile neler gelecek?
Windows 10, Cortana sayesinde Windows 10 Mobile ve Android telefonlar ile iletişim kuruyor. Örneğin; telefonunuzun şarjı kritik seviyeye geldiğinde Windows 10 bildirim merkezinde bir uyarı beliriyor. PC ile telefon etkileşimi ilerleyen aylarda daha da ilerleyecek ve PC üzerinden telefonu kontrol etme yetileri sisteme kazandırılacak.

Güncelleme ile yeni yetilere sahip olan bir diğer bölüm ise Edge tarayıcı. Microsoft Edge tarayıcı artık AdBlock gibi eklentileri destekliyor. Ancak şu an eklenti desteği Beta aşamasında.

Microsoft, günümüzün popüleri emojileri de es geçmiyor. Unicode skalasını genişleten Microsoft, sisteme yeni emojiler de ekliyor.

Windows 10'a eklenen bir diğer özellik ise dark mode. Kişiselleştirmeye önem veren Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesi ile bunu bir adım ileriye taşıyacak ve gece modunu sistemin tümünde kullanıcılara sunacak.

Batarya konusunda atılımlar yapan Microsoft, batarya koruması altında yeni bir özelliği sisteme ekliyor. Batarya koruması sayesinde belirlediğiniz pil seviyesinde sistem otomatik olarak bu moda girecek ve sistem performansını ikinci plana atarak kullanım süresini artıracak.

Windows 10 Anniversary Update çıkış tarihi!
Windows 10 Anniversary güncellemesi 2 Ağustos tarihinde tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulacak. Güncellemeyi Ayarlar>Güncelleme ve güvenlik bölümünden yayınlandığı zaman yükleyebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN