Google Pixel'in fiyatı belli oldu

Google'ın Ekim ayı başında tanıtımını yaptığı Pixel cihazlarının fiyatları da belli oldu.

Google Pixel'in fiyatı belli oldu

Google büyük umutlar beslediği ve Android dünyasının en hızlısı olmaya aday olan cihazı Pixel telefonun piyasaya çıkacağı tarih açıklandı. 4 Ekim'de tanıtımı yapılan telefonun piyasaya çıkışı için verilen tarih 30 Ekim olarak belirlenmiş durumda. Merakla beklenen yeni telefonun özellikleri ve fonksiyonları da bir hayli ilgi odağı olacak. 649 ve 769 dolar fiyat seçenekleri ile satışa çıkacak olan telefonların satış oranları da merak ediliyor.

4 GB RAM konusunda istikrarını yeni cihazlarında da sürdürecek olan Google iki ayrı telefonun da benzer özellikler taşıdığını yalanlamaya devam ediyor. Ancak telefonlara bakıldığında aralarında bulunan tek farkın batarya kaynaklı olduğunu söylemek mümkün. Sailfish modelinin Marlin'e göre daha güçlü bir pil haznesine sahip olduğu sızdırılan özellikler içerisinde tek dikkat çekeni.

Google'ın uzun süren sessiz bekleyişinin ardından gelecek akıllı telefonu Pixel bu sessizliği derinden bozacak düzeyde olacak. Google Pixel'in en hızlısı olması için uzun zaman harcadığını ve sabırla bazı şeylerin yoluna girmesini istediğini daha önce yaptığı açıklamalar ile kamuoyuna duyurmuş ancak beklenen etkiyi yaratamamıştı. Cihazın piyasaya sürülmesine kısa bir zaman kala bir açıklama daha yayınlayan dünyanın en büyük firmalarından olan Google Snapdragon 821 işlemcisini yeni nesil telefonlarına entegre ettiğini de resmen duyurmuş oldu.

BİZE ULAŞIN