Samsung yeni projelerini tanıtıcak!

MWC 2017'de sergilenecek dört yenilikçi proje...

Samsung yeni projelerini tanıtıcak!

Samsung Electronics, günümüzün en önemli teknoloji trendlerinden Sanal Gerçeklik (VR) ve Zenginleştirilmiş Gerçeklik (AR) ile geniş bir deneyim yelpazesi sunan dört yenilikçi Creative Lab (C-Lab) projesini Berselona'da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) sergileyeceğini duyurdu.

MWC 2017'de sergilenecek dört yenilikçi proje, Samsung çalışanlarından gelen ve yenilikçi fikirleri besleyen bir girişim inkübasyonu programı olan C-Lab kapsamında ortaya çıktı.

Sergilenecek projeler arasında; görme engelliler için akıllı destek, ekransız PC izleme gözlüğü, sanal gerçekliğe dayalı ev dekorasyonu çözümü ve 360-derece seyahat deneyimi platformu bulunuyor.

Relúmino

Relúmino, kısmen ya da tamamen görme engelli kişiler için geliştirilmiş ve Gear VR ile birlikte çalışan yepyeni bir görsel yardım uygulaması. Samsung Gear VR ile eşleştiğinde, görselleri ve metinleri zenginleştirerek daha yüksek kalitede görme deneyimi sağlayan bir mobil uygulama olan Relúmino, kullanıcıların netlik seviyesinde kitap okumalarına ve TV izlemelerine olanak sağlıyor.

Monitorless

Monitorless (Ekransız), tüketicilerin akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazları bir ekran olmadan kullanmalarını sağlayan uzaktan kumandalı VR/AR çözümü. Çözüm, alışageldik güneş gözlüklerine benzeyen özel bir gözlükten oluşuyor. Gözlük üzerinde bulunan elektrokromik cam sayesinde, akıllı telefonlar ve PC'ler gibi diğer cihazlardan gelen içerikler görüntülenebiliyor ve Zenginleştirilmiş Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) işlevleri için kullanılabiliyor.

VuildUs

Ev iç mekan ve dekorasyon çözümü olan VuildUs, kullanıcıların yeni alacakları bir mobilyanın nasıl görüneceğini ve odaya sığıp sığmayacağını satın almadan önce gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlıyor. VuildUs, 360-derece derinlikli bir kamera ve VR uyumlu cihazlar için mobil bir uygulamadan oluşuyor.

TraVRer

TraVRer, kullanıcıların seyahatlerinin öncesi ve sonrasında gerçekçi bir sanal seyahat deneyimlemelerini sağlayan 360-derece video platformu. Platformu kullananlar, dünyanın dört bir yanındaki önemli yerleri ve ünlü mekanları oradaki atmosferi, sesleri ve olayları yakalayarak ziyaret edebiliyor.

BİZE ULAŞIN