Hacklenen PlayStation hesapları satışa çıktı!

Hacklenen PlayStation hesapları satışa çıktı!

Bilinmeyen bir sunucudan ele geçirildiği iddia ediliyor. HackRead geçtiğimiz günlerde Dark Web'te 1 milyon Gmail ve Yahoo hesabının satıldığını bildirmişti. Sitenin yeni haberine göre aynı satıcı bu sefer de 640 bin PlayStation hesabını satışa çıkardı.

  • Teknoloji
  • Çarşamba 15.03.2017 16:33

SunTzu583 nickli satıcının iddiasına göre söz konusu PlayStation hesapları bilinmeyen bir veritabanından çalınmış. Ele geçirilen veriler e-posta adreslerini ve şifreleri içeriyor.

640 BİN PLAYSTATİON HESABI

Satıcı, PSN hesaplarının direkt olarak PlayStation sunucularından alınmadığını vurgularken, bu verilerin başka sitelerde çalışabileceğini ve çoğunlukla PlayStation'la ilgili etkinlikler için kullanılabileceğini belirtiyor.

2015 yılında hackerların eline geçen 2.5 milyon Xbox hesabı ve PlayStation hesabı da, geçtiğimiz şubat ayında Dark Web pazarında satışa sunulmuştu.

SunTzu583, her ne kadar verilerin Sony'nin sunucularından olmadığını söylese de, 3. parti başka bir sunucudan alınmış olabilir. Eğer PSN hesabınız varsa, parolanızı değiştirmenizi öneririz.

PSN hesapları dışında Epic Games, LifeBoat, Envoy, ESEA ve Clash of Clans forumları gibi birçok veri Dark Web pazarında satışa çıktı.

BİZE ULAŞIN