Hareketlerinize ses efekti katan bileklik!

Sony, deneysel bir projesi olan Motion Sonic bileklik ile hareketlerinize ses efektleri katarak, sizi ortamın en havalı kişisi haline getiriyor. Nasıl mı?

Hareketlerinize ses efekti katan bileklik!

Sony oldukça farklı deneysel bir projesi ile tüketicilerin karşısına çıkmış durumda. Motion Sonic Project altında geliştirilen Motion Sonic bileklik bambaşka ve eğlenceli bir deneyim sunacak.

SONY MOTİON SONİC İLE HAREKETLERİNE EFEKT KAT!

Tamamen eğlence odaklı olan ve şimdilik prototip aşamasındaki Sony Motion Sonic bileklik, kolunuza bir saat gibi takıldıktan ve aktif hale getirildikten sonra bir tablet veya hoparlöre bağlanarak hareketlerinizle senkronize bir biçimde ses üretebilme yeteneğine sahip.

Üzerindeki sensörler ve mikrofon ile kol ve bacak hareketlerinin çevirme, hız ve açısına ait verileri yakalayan Motion Sonic, bu sesleri 5 farklı ön yüklü fonksiyonuna göre yorumluyor.

Örneğin dövüş teknikleri çalışırken yumruklarınızın havada süzülüşünü çok farklı bir biçimde duyabiliyorsunuz ya da dans figürleri sergilerken çalan müziğe etki edebiliyorsunuz. Bu dediklerimize özellikle aşağıda yer alan videoyu izlediğinizde çok daha iyi anlayacaksınız.

Sony bu ilginç ürünü ne zaman piyasaya sürecek şu an için belirsiz ancak ürün şimdiden yaratıcılığıyla dikkat çekmeyi başardı.

BİZE ULAŞIN