iPhone 8 için yeni konsept

iPhone 8 için yeni konsept

iPhone 8 için hazırlanan konsept çalışmalarının ardı arkası kesilmiyor. Hazırlanan konsept çalışması, daha önce duyumları alınan özelliklerin nasıl kullanılabileceğine de ışık tutuyor.

  • Teknoloji
  • Çarşamba 15.03.2017 11:52

Herkes tarafından merakla beklenilen ve iPhone serisinin 10. yılını kutlamasından dolayı ayrıca özel olacağı düşünülen iPhone 8'in konsept çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

İPHONE 8 NASIL OLACAK?

Macar tasarımcı Gabor Balogh tarafından hazırlanan iPhone 8 konseptinde ilk olarak yarı saydam bir tasarım dikkat çekiyor.

Ana ekran butonunun yerini sanal tuşa bıraktığı tasarımda, sanal Siri tuşu ile Siri'ye direk ulaşılabiliyor. Ayrıca yine sanal tuş kullanılarak nesneler taranabiliyor.

Bu yolla Siri'nin, arttırılmış gerçekliği de kullanarak taradığı nesnenin veya yerin özelliklerini göstermesi ve haritalarda yolu gerçek zamanlı olarak işaretlemesi amaçlanıyor.

Bugüne kadar ortaya atılan iPhone 8 iddialarından yola çıkarak hazırlanan konsept çalışması, kenarlıksız ekran, sanal ana ekran tuşu gibi duyumları içeriyor.

Her ne kadar iPhone 8'in tasarımının bu çalışmadaki tasarıma benzeme ihtimali olsa da çalışmada bahsedilen yarı saydam ekranın ve arttırılmış gerçeklik gibi özelliklerin gerçekleşmesi için birkaç yıl daha olduğunu söylemek mümkün.

BİZE ULAŞIN