Nokia 7 ve Nokia 8 geliyor, işte özellikleri ve çıkış tarihleri

Nokia yeni modeller geliştirmeye devam ediyor. Firmanın sıradaki modelleri ise Nokia 7 ve Nokia 8 olacak gibi görünüyor. İşte Nokia 7 ve Nokia 8'in özellikleri, çıkış tarihleri ve yeni ortaya çıkan detayları.

Nokia 7 ve Nokia 8 geliyor, işte özellikleri ve çıkış tarihleri

Nokia akıllı telefon pazarına yeniden ısınıyor. Görünüşe göre firma şu sıralarda yeni akıllı telefonları Nokia 7 ve Nokia 8 hatta Nokia 9 üzerinde çalışıyor. Tüm bu modellerin bugün özellikleri ve çıkış tarihleri ortaya çıktı

Finli bir başka şirket HMD Global tarafından hakları satın alındıktan sonra pazara geri dönen Nokia'nın yeni modelleri Nokia 7 ve Nokia 8 ise bugün detaylandı.

Gelen yeni raporlara göre Nokia 8 modeli Snapdragon 660 yonga setine, Nokia 7 modeli ise Snapdragon 653 yonga setine sahip olacak. Ayrıca Nokia 8, daha büyük QHD çözünürlüklü ekran, Nokia 7 ise daha küçük 1080p çözünürlüklü ekranla geliyor. Çok ince çerçevelerle gelecek olan bu modeller yeni metal yekpare tasarıma sahipler.

Nokia 3, 5 ve 6 modellerinde gördüğümüzden farklı kamera tasarımlarıyla gelecek olan Nokia 7 ve Nokia 8, parmak izi sensörü, hızlı şarj, daha büyük kamera (Nokia 8'de Zeiss lens olabilir) olacak.

Öte yandan Nokia 9 modelinin ise amiral gemisi bir model olacağı ve Snapdragon 835'le geleceği iddia edildi.

ÇIKIŞ TARİHLERİ

Kaynaklar, Nokia 7, 8 ve 9'un aynı anda duyurulacağını söylüyor. Çıkış tarihleri ise Mayıs-Haziran döneminde olabilir.

BİZE ULAŞIN