Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!

Uçtan uca şifreleli yapısı sayesinde iOS ve Android cihazlarda en güvenilir sohbet uygulamalarından birisi olan Signal ile artık şifrelenmiş video görüşmeleri gerçekleştirilebiliyor.

Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!

Son dönemde WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamaları her ne kadar şifrelenmiş yapıya geçiş yapmış olsa da, güvenliği ile ön plana çıkan ciddi alternatifler bulunuyor.

Bu alternatiflerden birisi olan ve Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal uygulaması, uçtan uca şifreleme kullanarak kullanıcıların şifreli mesajlaşma ve sesli görüşmeler gerçekleştirmesini sağlıyor.

WhatsApp'ta uçtan uca şifreli mesajlaşmaya geçiş yaparken, Open Whisper Systems ile yaklaşık 6 ay süren bir ortak çalışma gerçekleştirdi.

SİGNAL, VİDEO GÖRÜŞME DESTEĞİNE KAVUŞTU!

Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların uçtan uca şifreli video görüşmeleri gerçekleştirmesine imkan tanıyan Signal, güvenliği ön planda tutan kullanıcıların yine vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

iOS ve Android işletim sistemleri cihazlar ile uyumlu olan mesajlaşma uygulaması Signal, iOS 10'un sunmuş olduğu CallKit çözümü sayesinde kullanıcıların gelen çağrıları doğrudan kilit ekranından cevaplayabilmesini sağlıyor.

Signal Messenger uygulamasını App Store veya Google Play Store'dan indirerek, ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN