DxOMark, testlerine Drone'ları dahil edecek!

DxOMark, testlerine Drone'ları dahil edecek!

Akıllı telefon kameralarını detaylı olarak test eden saygın bir mecralardan birisi olan DxOMark, son dönemin popüler cihazlarından olan Drone'ları konuk etmeye başlayacak.

  • Teknoloji
  • Perşembe 16.03.2017 09:57
Kullanıcıların şüphesiz akıllı telefon satın alırken dikkat ettiği noktalardan birisi de, kamera performansı.

Satın alma sırasında mağazada cihazın kamerasına göz atmak maalesef doğru sonucu göstermediği için, yapılan incelemelere ve testlere göz atmak gerekiyor.

Son dönemde adından oldukça fazla söz edilmeye başlanan DxOMark'ta, Teknoloji dünyasında detaylı ve tarafsız bir şekilde gerçekleştiği makine, sensör ve lens testleri ile tanınan bir kurum haline geldi.

DXOMARK, DRONE KAMERALARINI TEST ETMEYE BAŞLADI!

Akıllı telefonların kameralarını oldukça detaylı bir şekilde inceleyen ve başarısını raporlar ile açıklayan DxOMark, son yılların popüler cihazlarından olan Drone'ları test etmeye başladığını açıkladı.

Drone'ların beraberinde gelen kameraları inceleyen DxOMark, bu sayede kullanıcıların havadan görüntüleme için en kaliteli görüntüyü sunan drone'u belirleyebilmesini kolaylaştıracak.

Ayrıca DxOMark'ın drone kameraları arasında renk derinliği, dinamik aralığı ve düşük ışık kapasitesi gibi değerleri ölçerek yaptığı ilk detaylı testi yayınladığını belirtelim.

Test sonuçlarına göre DJI'ın ZENMUSE X5S kamerası şu anda drone'lar arasında en iyi görüntüleme imkanını sunuyor.

BİZE ULAŞIN