Google'dan ilgi çeken yatırım!

Google, Hangouts'u ikiye bölmesinin ardından bu kez bambaşka bir mesajlaşma uygulamasını daha bünyesine kattığını açıkladı. İşte Google ile Supersonic Fun Voice Messenger birleşmesi!

Google'dan ilgi çeken yatırım!

Google, Hangouts'u ikiye bölmesinin ardından bu kez bambaşka bir mesajlaşma uygulamasını daha bünyesine kattığını açıkladı. Supersonic Fun Voice Messenger adlı bu mesajlaşma uygulaması isminden de anlaşılabileceği gibi sesli mesajlaşma üzerine ağırlık veren bir yapıya sahip.

GOOGLE MESAJLAŞMAYA AĞIRLIK VERİYOR!

Supersonic Fun Voice Messenger adlı bu uygulama aslında geçtiğimiz günlerde iOS platformu için Uptime uygulamasını geliştiren ekip tarafından hazırlandı ve arkasında Google'ın desteği bulunuyor.

Uptime'ın aksine yalnızca iOS ekosistemine dahil bir uygulama olmak yerine, hem Android hem de iOS platformları için indirilebilir hale gelen uygulamanın dikkat çeken özelliği, arkadaş listenizde yer alan kişilere sesli mesajlar göndermek ve bu mesajın dinlendikten bir süre sonra kendini yok etmesi olarak özetlenebilir.

Bunun dışında diğer tüm mesajlaşma uygulamaları gibi teketek görüşmeler ya da grup görüşmeleri yapmanıza da olanak tanıyor ama yazılı bir mesajlaşma desteği bulunmuyor.

Bunun yerine mikrofon simgesine basılı tutarak ses kaydı yapıyor ve göndermek istediğiniz kişiye gönderiyorsunuz. Gönderilen mesajlar ise karşı tarafa ister sesli şekilde, isterse de yazıya dökülmüş halde iletiliyor. Bu sayede topluluk içerisinde rahatsızlık vermeden mesajları okumuş olyorsunuz.

İşin daha da eğlenceli ama kullanabilmek için biraz uğraş gerektiren kısmı ise mesajları yazıya dökerken hem yazı hem de emojilerden faydalanabiliyorsunuz.

İki ya da daha fazla kişi arasında iletişim kurmanın en pratik yollarından biri olmasa da, gönderilen mesajların dinlendikten sonra yok olması ve yalnızca sesli mesaj olanağı tanıması sebebiyle belli bir kesim tarafından tercih edilebilir tabii.

BİZE ULAŞIN